| Power(Prime/Standby) | 5000W/5500W |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 10A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 186FAE |
| Jenis Generator / Siaga) | Silent.type |
|---|---|
| frekuensi | 50 / 60Hz |
| Arus | 19.57A |
| tegangan | 220/230/240 v |
| Mesin | 186FAE 4 tak |
| Output Power (Perdana / Siaga) | 7KW / 7KVA |
|---|---|
| frekuensi | 50 / 60Hz |
| Arus | 20A |
| tegangan | 220/230/240 v |
| Mesin | 192FAE / mesin Cina |
| Listrik (Perdana / Siaga) | 5000W / 5500W |
|---|---|
| Frekuensi | 50 / 60Hz |
| Arus | 10A |
| Tegangan | 220/230/240 v |
| Mesin | 186FA |
| Power(Prime/Standby) | 3KVA / 3.3KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 10A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Alternator | 100% copper |
| Power(Prime/Standby) | 1.7KW/2KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 190A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 186FAE 1 cylinder 4 stroke engine |
| Listrik (Perdana / Siaga) | 2KW / 2 KVA |
|---|---|
| Frekuensi | 50 / 60Hz |
| Arus | 5A |
| Tegangan | 220/230/240 v |
| Mesin | 178F |
| Power(Prime/Standby) | 7KW /7KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 20A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 192FAE |
| Power(Prime/Standby) | 7KVA / 7.7KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 20A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 192FAE |
| Kekuasaan (Perdana / Siaga) | 7KVA / 7.5KVA |
|---|---|
| frekuensi | 50 / 60Hz |
| ARUS | 24A |
| Tegangan | 220/230 / 240V |
| Mesin | 192FAE |