| Insulation Class | H |
|---|---|
| Alternator | Stamford |
| Starting Method | 12V Electrical Strating |
| Alternator Brand | Stamford |
| Control Panel | Smartgen |
| Engine Type | 4-Stroke |
|---|---|
| Options | ATS,Customer's Logo,color |
| Noise Level | 50-65 DB |
| Engine Model | 170F(E)/178F(E)/186FA(E) |
| Generator Type | Portable/Homeuse Genset |
| Power(Prime/Standby) | 5KVA /5KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 10A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 186FA |
| Power(Prime/Standby) | 7KW /7KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 20A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 192FAE |
| Kekuatan nominal | 300kVA /240kW |
|---|---|
| frekuensi | 50Hz / 60Hz |
| Saat ini | 432A |
| Tegangan | 220/380V, 230V/400V, 240V/415V |
| Mesin | FPT/ KURSOR87TE4 |
| Kekuatan nominal | 40kw/50kva |
|---|---|
| frekuensi | 50Hz / 60Hz |
| Saat ini | 72A |
| Tegangan | 220/380V, 230V/400V, 240V/415V |
| Mesin | FPT FPT/ NEF45Am1A |
| Fase | 3 fase |
|---|---|
| Jaminan | 1 Tahun atau 1000 jam |
| Mesin | FPT NEF67SM1 |
| Alternator | Meccalte, salin stamford, stamford |
| Pengontrol | Smartgen |
| Fase | 3 fase |
|---|---|
| Jaminan | 1 Tahun atau 1000 jam |
| Mesin | FPT NEF67SM1 |
| Alternator | Meccalte, salin stamford, stamford |
| Pengontrol | Smartgen |
| Power(Prime/Standby) | 5KVA /5KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 10A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 186FA |
| Kekuatan nominal | 40kw/50kva |
|---|---|
| frekuensi | 50Hz / 60Hz |
| Saat ini | 72A |
| Tegangan | 220/380V, 230V/400V, 240V/415V |
| Mesin | FPT FPT/ NEF45Am1A |