| Listrik (Perdana / Siaga) | 10KW / 12KW |
|---|---|
| Frekuensi | 50 / 60Hz |
| Kecepatan | 1500RPM / 1800RPM |
| Cylinder Type | 3 silinder 4-stroke |
| Perpindahan (L) | 1.357 L |
| Listrik (Perdana / Siaga) | 10KVA hingga 200KVA |
|---|---|
| Frekuensi | 50 / 60Hz |
| Kecepatan | 1500RPM / 1800RPM |
| Cylinder Type | 4 silinder 6 silinder 4 langkah |
| Perpindahan (L) | 1.81L hingga 11.6L |
| Power(Prime) | 11.5KW/50HZ, 14.6KW/60HZ |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Speed | 1500RPM /1800RPM |
| Cylinder type | 2 cylinder |
| Displacement(L) | 1.651 L |
| Engine Output Power | 25KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v optional |
| Engine | ISUZU |
| Genset type | Open type, Silent type |
| Listrik (Perdana / Siaga) | 45KVA hingga 400KVA |
|---|---|
| Frekuensi | 50 / 60Hz |
| Kecepatan | 1500RPM / 1800RPM |
| Cylinder Type | 4 silinder 6 silinder |
| Perpindahan (L) | 4,5 L |
| Light type | 4X400W metal halide |
|---|---|
| Engine type | diesel power , 186FA air cooled |
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 10A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Light type | 4X1000W metal halide |
|---|---|
| Engine type | diesel power , 186FA air cooled |
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 10A |
| Voltage | 220/230/240v |