| Frequency | 50 Hz / 60 Hz |
|---|---|
| Weight | 500 Kg - 3000 Kg |
| Alternator Brand | Stanford |
| Starting System | Electric Start / Manual Start |
| Rated Relative Humidity | ≤ 60 % |
| Alternator Brand | Stanford |
|---|---|
| Power Range | 20kW-220kW |
| Starting System | Electric Start / Manual Start |
| Fuel System | PB In-line Pump |
| Fuel | Diesel |
| Power(Prime/Standby) | 7kw / 7kva |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 32A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 192F , 1 cylinder , 4 stroke , air cooled |
| Power(Prime/Standby) | 3KVA / 3.5KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Welding capacity | 30A-300A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 2V86 diesel engine 2 cylinder 4 stroke |
| Listrik (Perdana / Siaga) | 5kva / 5kw |
|---|---|
| Frekuensi | 50 / 60Hz |
| Arus | 20A |
| Tegangan | 220/230/240 v |
| Mesin | 186FAE 4 langkah |
| Listrik (Perdana / Siaga) | 5.5KVA / 6KVA |
|---|---|
| frekuensi | 50 / 60Hz |
| Arus | 20A |
| tegangan | 220/230/240 v |
| Mesin | 186FAE 4 tak |
| Power(Prime/Standby) | 4.5KVA /4.5KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 10A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 186FA |
| Jenis mesin | 186FAE |
|---|---|
| Kekuatan Utama | 5.2KW 5.7KVA |
| Model Genset | PD7500ES |
| Daya Siaga | 5.7KW 6.2KVA |
| Jenis struktur | Silinder tunggal, 4-tak, disuntikkan langsung |
| Power(Prime/Standby) | 3KVA / 3.5KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Welding capacity | 190A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 186FAE |
| Listrik (Perdana / Siaga) | 5.5KVA / 6KVA |
|---|---|
| frekuensi | 50 / 60Hz |
| Arus | 20A |
| tegangan | 220/230/240 v |
| Mesin | FAGE 4 stroke |